Venusjanki

czwartek, 15 marca 2012

Pomóżmy niedźwiadkom!!!

Kochane dziewczyny! Właśnie ruszyła akcja. Same zresztą przeczytajcie, sprawa jest warta poświęcenia tych 5 zł, zwłaszcza, że ładnie wyglądają i pachną, ale najważniejsze to to, że całe 5 zł jest przekazywane na niedźwiadki!!!

W Polsce na wolności żyje 90 niedźwiedzi. Ich przetrwanie zależy tylko od nas - wspierając akcję WWF i Rossmanna możesz im pomóc. Godzina dla Ziemi, współna świeca WWF i Rossmanna i pomoc niedźwiedziom! Warto!

Jak pomóc?
Każdy z nas może (i powinien!) pomóc chronić niedźwiedzie! Jak, gdzie i kiedy? Kupując specjalną świeczkę. W drogeriach Rossmann od połowy marca można kupić taką świeczkę za 5 zł. Cały dochód zostanie przekazany Fundacji WWF Polska – polskiemu oddziałowi międzynarodowej organizacji ekologicznej – na długoletni program ochrony niedźwiedzi w naszych górach. Ekolodzy z WWF wraz z naukowcami będą badać, gdzie niedźwiedzie żyją, gdzie szukają schronienia. Zadbają o ich łatwiejszy dostęp do pokarmu, odnawiając stare, porzucone sady w południowo-wschodniej Polsce. WWF będzie też czuwał nad tym, aby miejsca, gdzie występują niedźwiedzie, były odpowiednio chronione, a między nimi istniały specjalne korytarze, które umożliwią im wędrówkę w poszukiwaniu pożywienia i partnerki. Równie ważne będą działania edukacyjne adresowane do turystów. Dzięki twojemu wsparciu osoby wchodzące na górski szlak dowiedzą się, jak powinny zachowywać się w czasie wędrówki w krainie niedźwiedzia.

PRZECZYTAJ ARTYKUŁ O POMOCY NIEDŹWIEDZIOM!


Ważne! Każdy, kto kupi świeczkę, będzie mógł ją zapalić 31 marca 2012 r. o godz. 20.30 podczas Godziny dla Ziemi (wyłączamy wówczas światła, zapalamy świeczki).


Serdecznie Was zachęcam do wzięcia udziału w akcji. Ja dzisiaj kupiłam dwie świeczki i jutro idę po jeszcze :D

6 komentarzy:

 1. Super akcja. Jak tylko będę w Rossmannie to też kupię.

  OdpowiedzUsuń
 2. akcja fajna, ale co za ironia... Rossmann że niby taki eko? haha, a jaka firma otworzyła niedawno nową siedzibę (w Łodzi?) i męczy sobie tam zwierzęta testując swoje produkty..? Ja na przykład staram się w ogóle nie kupować w Rossmanie. Świeczki też nie kupię.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moze i Rossmann sam w sobie eko nie jest dlatego nie kupuję produktów "made for Rossmann"... Generalnie to liczę na to, że ktoś kiedyś zmądrzeje i zakaże testów na zwierzętach...

   Usuń
  2. ale sam fakt co? jaka w ogóle ironia i żal.
   Też tak myślę :)

   Usuń
 3. Jak bd w rossmanie to kupię na pewno. ;D

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja się strasznie napaliłam na pomoc tym cudnym zwierzaczkom, dziś będę w Rossmanie i kupię świeczuszkę :) tylko 5 zł, a skoro ma pomóc, to trzeba mieć ten mały gest :)Dowiedziałam się o tej akcji z Rossmanowskiej gazetki :)

  OdpowiedzUsuń